Objevte s námi multikulturní historii Prahy!

Objevte s naší interaktivní internetovou mapou historii multikulturní Prahy. Pamětníci, literáti, historici, umělci a antropologové Vám pomocí textů, archivních i uměleckých fotografií a krátkých videí přiblíží místa, kde se psala nejen „velká“ historie, ale kde se odehrávaly každodenní životy Pražanů a Pražanek. Dozvíte se, jak se místní, přistěhovalci a uprchlíci jazykově, etnicky či nábožensky identifikovali, kde se nacházely jejich spolky a kulturní instituce a jak zasáhla druhá světová válka a holocaust do jejich soužití. Zavedeme Vás do kaváren, kin, kostelů a synagog, domů a představíme Vám, jak se tato místa měnila v proudu času.

Ze stejné perspektivy představí historii Varšavy mapa naší partnerské organizace Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna”.

Vybrané příspěvky o Praze či Varšavě jsou k přečtení v češtině, polštině, angličtině či němčině. Na mapu stále přidáváme nová témata témata a zajímavá místa.

 

Za strukturu obsahu, výběr témat a článků odpovídá Multikulturní centrum Praha. Jednotlivé články jsou vyjádřením názorů jejich konkrétních autorů. Evropská komise nijak nezodpovídá za obsah těchto stránek.

Chtěli byste papírovou verzi mapy?

K období 1933–1945, tématům holokaust, kolaborace a uprchlíci z nacistického Německa, jsme vytvořili tištěnou mapu Praha sdílená a rozdělená 1933–1945. Mapu si můžete zdarma stáhnout zde, či si ji můžete vyzvednout v Multikulturnímu centru Praha (Náplavní 1, Praha 2).

Stáhnout mapu
en_GB
cs_CZ pl_PL de_DE en_GB