Kostel Panny Marie Vítězné
Tento kostel byl vystavěn mezi léty 1611 a 1613 německými protestanty. Po bitvě na Bílé hoře byl kostel katolizován a roku 1624 předán karmelitánům. Tento chrám je znám soškou Pražského Jezulátka, jehož kult je rozšířen především v Západní Evropě a Latinské Americe. Tato soška pochází ze Španělska a byla roku 1628 přenesena do Prahy Polyxenou von Pernstein-Lobkowitz. Soška prý oplývá zázračnou uzdravovací mocí, což se týká především dětí. Dva takovéto případy byly zaznamenány v letech 1890 a 1891 a vypravuje o nich katolický spisovatel Paul Claudel, který v tom čase pracoval v Praze na francouzském velvyslanectví. V prosinci 1910 pak napsal báseň Pražské Jezulátko.
Bohumil Hrabal ve druhé kapitole svého románu Obsluhoval jsem anglického krále paroduje přehnané uctívání Pražského Jezulátka. Popisuje bizarní vývoj, který nastal při pokusu jisté bolivijské delegace nechat si posvětit kopii této sošky samotným arcibiskupem v katedrále sv. Víta.
Procházka vznikla v rámci projektu „Democracy on the Brink. Historical lessons from the late 1930s“, jenž je součástí programu Europe for Citizens financovaného Evropskou unií.