Po stopách Kafkova Popisu jednoho zápasu
Procházka sleduje cestu, která je vylíčena v Kafkově dílku z let 1904–1910 Popis jednoho zápasu. Budeme přitom sledovat hlavní dvě postavy této povídky (vypravěče a jeho známého) na cestě zasněženou Prahou, která začíná v blíže neurčené době na Národní třídě, pokračuje přes Smetanovo nábřeží, Karlův most a Malou Stranu a končí na Petříně. Petřín je rovněž i místem, kde se odehrává závěrečná scéna Kafkova Procesu, který proto bude také zmíněn.
Na procházce (která bude doplněna i o návrat z Petřína, který již Kafka nepopisuje) budou vylíčeny v dobovém světle i dnes dobře známé pražské památky, a to ve vztahu nejen ke Kafkovi, ale i k jiným významným pražským literátům (a to ať již německým, nebo českým), jako byli například Max Brod, Ota Filip, Jaroslav Hašek, Egon Erwin Kisch, Milan Kundera, Paul Leppin, Reiner Maria Rilke, Jaroslav Seifert, Johannes Urzidil, Franz Werfel a další…
Místa tématu

Čtenářský a řečnický klub německých studentů

Kavárna Slavia

Ferdinandova třída

Café Louvre

Bývalé Františkovo nábřeží a pomník císaře Františka I. (Krannerova kašna)

Novotného lávka

Křižovnické náměstí

Socha sv. Ludmily na Karlově mostě

Velkopřevorské náměstí

Bývalý hotel „U staré pošty“

Kostel Panny Marie Vítězné

Schönbornský palác

Vrch Petřín

Nebozízek

Bývalý zahradnický domek

Pomník Karla Hynka Máchy

Most Legií
Mohlo by Vás také zajímat
Pražská německá divadla
Rozdělení pražských divadel na české a německé je názorným příkladem toho, jak kulturní instituce ovlivňovalo etnické napětí.
Kudy chodili německy píšící spisovatelé a spisovatelky
Téma představuje pět německy píšících autorů a autorek, kteří ve svých knihách popisovali pražské ulice, zákoutí nebo obyvatele tohoto hlavního města.
Nicholas Winton nebyl sám: zachránci 1938–1939
Bez pomoci mnoha domácích i zahraničních dobrovolníků by se mnohým lidem nepodařilo dostat se do bezpečí.