Výstaviště

Období1939-1945
TémaHolokaust
Výstaviště

Místo, které pro česky mluvící občany první republiky mělo velice symbolický význam. Roku 1891 se zde konala první Jubilejní výstava, další následovaly až do rozpadu Rakouska-Uherska. Výstavy měly posílit národní uvědomění Čechů, ale také dokázat, že Češi mohou konkurovat německému národu v mnoha odvětvích průmyslové výroby, zemědělství, ale i na poli kulturním.

A právě na tomto místě, v Průmyslovém paláci na Výstavišti, roku 1940 pronesl plamenný projev o myšlenkách národního socialismu Joseph Goebbels, ministr propagandy Třetí říše.

 

Tento text vychází z materiálů shromážděných při přípravě vzdělávacího projektu Paměť města – prostorový průvodce po Praze 7, který realizuje obecně prospěšná společnost Památník Šoa Praha. Průvodce bude veřejnosti představen během jara roku 2015.

Obecně prospěšná společnost Památník Šoa Praha je iniciátorem přeměny nádraží Bubny na moderní prostor pro veřejný dialog o šoa v nás jako stigmatu dneška. V současnosti jsou jejími hlavními aktivitami realizace přestavby a vývoj scénáře stálé expozice budoucího PAMÁTNÍKU TICHA. Zároveň také pořádá výstavy a sezónní akce na podporu vzniku památníku a připravuje vzdělávací projekty.

www.bubny.org

 

Autorka článku: Kateřina Štinglová

cs_CZ
en_GB pl_PL de_DE cs_CZ